Zapowiedzi przedślubne: Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć:
Mariusz Andrzej Bigos – kawaler z par. tutejszej i Katarzyna Maciejak panna z par. tutejszej, zapowiedź druga.
Piotr Grzelecki – kawaler z par. tutejszej i Bogusława Tosiek – panna z par. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Grabicy, zapowiedź druga.
Narzeczonych polecam waszym modlitwom. Gdyby ktoś wiedział o przeszkodach kanonicznych zachodzących między tymi osobami powinien zgłosić się do mnie.
- Dziękuję bardzo za posprzątanie wczoraj naszego kościoła
parafianom z Prac Małych za mostkiem: Kamila Machalska oraz Marzena i Paweł
Śmierzyńscy z córkami Eweliną i Emilią.
W najbliższą sobotę zapraszam na godzinę 10:00 następną rodzinę z Prac Małych.
- Po Mszy świętej o godzinie 11:30, odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci, które w tym roku będą obchodzić rocznicę Pierwszej Komunii świętej.
- Wczoraj rozpoczęła się ogólnopolska akcja „Dar na Stulecie” dla uczczenia stulecia urodzin Karola Wojtyły. Jej celem jest zbudowanie duchowego pomnika z serc i umysłów Polaków poprzez różnorodne inicjatywy modlitewne i charytatywne, naukowe i artystyczne, edukacyjne i wychowawcze. Gorąco zachęcamy parafian do włączenia się w ten projekt. Szczegółowe informacje na plakacie, który znajduje się w gablocie przed kościołem.
- Z racji przypadającej we wtorek, 28 maja br., 38. rocznicy śmierci Czcigodnego Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego Arcybiskupa Metropolity Gnieźnieńskiego i Warszawskiego Prymasa Polski, w bazylice archikatedralnej Świętego Jana Chrzciciela na Starym Mieście, o godz. 19.00 zostanie odprawiona Msza Święta, a po niej zgromadzeni odmówią modlitwę o beatyfikację Księdza Prymasa. Do udziału we Mszy Świętej i wspólnej modlitwy zapraszamy wszystkich wiernych naszej archidiecezji.
POLECAM NASTĘPUJĄCE KATOLICKIE CZASOPISMA:
- Dzisiaj w „GOŚCIU NIEDZIELNYM” znajdziemy zaskakującą odpowiedź na pytanie: „Po co Pan Bóg stworzył człowieka?”, (ss. 30-31); ponadto w „Gościu”:
- Jakimi kryteriami się kierować, wybierając posłów do Parlamentu Europejskiego; (ss. 16-21);
- O ustanowionym właśnie pierwszym w Polsce sanktuarium św. Rity. (ss. 70-73).
- Zapraszamy do lektury najnowszego numeru „MAŁEGO GOŚCIA”. W nim:
- obrazek (format A4) z Matką Bożą Częstochowską do pokolorowania;
- O Pomocnikach Maryi – co robią i kto ich wymyślił?
- Dlaczego w pierwszy piątek mamy czcić Serce Pana Jezusa, a w pierwszą sobotę Serce Matki Bożej?
- Nikola Stępień, uczestniczka programu „Master Chef Junior” i jej pomysły na śniadanie, obiad i kolację;
- O naleśnikach z… drukarki, czyli na czym polega drukowanie w 3D
- Zapraszamy do lektury 19. numeru „NIEDZIELI” na 12 maja 2019 r. w tygodniu modlitw o powołania – sylwetki niezwykłych ludzi kościoła:
- O św. Matce Teresie z Kalkuty opowiada bliski kuzyn świętej. Tekst nosi tytuł „moja ciocia – święta Matka Teresa”;
- Parafie nie mają problemu z przygotowaniem do I komunii św. dzieci z rodzin wierzących. Jednak w naszych wspólnotach, zwłaszcza tych miejskich, coraz więcej jest dzieci z rodzin, które prawie w ogóle do kościoła chodzą. O tym zjawisku i sposobach jego rozwiązania można przeczytać w tekście „dla początkujących i zaawansowanych”.
- Zapraszamy do lektury 20. numeru „NIEDZIELI” na 19 maja 2019 r.
- Profanacje w Polsce – Jesteśmy świadkami bezpardonowego ataku na święty dla nas Wizerunek – na Ikonę Jasnogórską. Wydarzenie to wywołało w kraju powszechne oburzenie, falę komentarzy, ale i konkretne działania w postaci pozwów o obrazę uczuć religijnych. W „Niedzieli” trójgłos w tej ważnej dla nas sprawie. Głos zabierają: metropolita częstochowski abp Wacław Depo, przeor klasztoru na Jasnej Górze o. Marian Waligóra oraz znany prawnik Jerzy Kwaśniewski. Rozmówcy próbują odpowiedzieć m.in. na pytanie, dlaczego tak bolesne wydarzenia dzieją się w kraju uważanym na całym świecie za maryjny.
- Jakby Boga nie było – Na tydzień przed wyborami do Europarlamentu możemy przeczytać na ile wybory polityczne mają wpływ na obecność chrześcijaństwa w Unii Europejskiej? Czy i jak realnie możemy zmienić Europę w bardziej chrześcijańską? I czy zarzut, że katolicy w Polsce są bierni, zgodny jest z prawdą. Rozmówcą jest politolog z warszawskiego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego – dr hab. Michał Gierycz.
Globalna ośmiornica – „Niedziela” akcentuje ważny problem ogólnoświatowy. Proces globalizacji, z którym mamy do czynienia od kilku dekad, dotyczy nie tylko wymiany technologii czy gospodarki – ale także przestępczości zorganizowanej. Włoski prokurator krajowy Giovanni Russo ostrzega przed lekceważeniem możliwej już obecności, także w naszym kraju, struktur mafijnych. Przestępczość zorganizowana jest niezwykle niebezpieczna, dotyka bowiem najwyższych struktur władzy i powoli niszczy państwa od środka. A jej macki sięgają już m.in. Słowacji.