- Przeczytać intencje Mszy św. na najbliższy tydzień.
- Wczoraj żadna rodzina nie przyszła, żeby posprzątać kościół. Wypadałoby, żeby w środę przed Uroczystością Bożego Ciała kościół parafialny został posprzątany. Różaniec leży pod ołtarzem i czeka na zainteresowanie się przez następną rodzinę z Marylki…
- Dzisiaj w Niedzielę 7 czerwca 2020 roku obchodzimy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca przed sumą wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania do Serca Pana Jezusa.
- Przypominam, że w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej kończy się czas przyjmowania Komunii świętej wielkanocnej. Trzecie Przykazanie Kościelne nakazuje: „Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym przyjąć Komunię Świętą.”
- Nabożeństwa czerwcowe odprawiane są przed Mszą świętą o godz. 8:00 we wtorki i czwartki oraz przed Mszą świętą o godz. 18:00 w poniedziałki, środy, piątki i soboty. W Niedziele przed sumą godz. 11:30.
- W czwartek 11 czerwca obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa, czyli Boże Ciało. „Lud chrześcijański składa z pobożnością publiczne świadectwo wiary w Eucharystię, wychodząc z najświętszym Sakramentem na drogi w uroczystych procesjach ze śpiewem, zwłaszcza w uroczystość Bożego Ciała.” Za pobożny udział w procesji eucharystycznej w Boże Ciało można uzyskać odpust zupełny. Msza święta o godz. 12:00. Po Mszy świętej odbędzie się procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy – które w tym roku z powodu ograniczeń epidemiologicznych z racji epidemii koronawirusa będą na terenie kościoła. Wspólnie z Duszpasterską Radą Parafialną ustaliśmy, że pierwszy ołtarz przy pomniku – fontannie śp. Państwa Lipnickich fundatorów naszego kościoła, przygotują parafianie z Prac Dużych z ul. Piaseczyńskiej, Mokrej, Do Łosia i Jadwisin, drugi ołtarz przy domu parafialnym, przygotują mieszkańcy Marylki, trzeci ołtarz przy bramie od strony Alei Prymasa Tysiąclecia parafianie z Prac Małych, i czwarty ołtarz – polowy ks. Proboszcz.
POLECAM NASTĘPUJĄCE KATOLICKIE CZASOPISMA:
- Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym”, polecam:
- duchowa procesja Bożego Ciała z „Gościem Niedzielnym”;
- rozmowa z przewodniczącym Episkopatu Polski abp. Stanisławem Gądeckim na temat perspektyw pogłębienia wiary w dobie pandemii oraz o błędach w reagowaniu na pedofilię;
- refleksja nad modelem prezydentury w Polsce.
2. Zapraszamy do lektury 22 numeru „Niedzieli” na 31 maja 2020 r.
- Kto dziś idzie za Jezusem? – str. 10; W najnowszym numerze „Niedzieli” szukamy odpowiedzi na pytanie kim są młodzi ludzie, którzy dziś decydują się zostać księżmi? Czym dla wstępujących do seminarium jest kapłaństwo? Portret dzisiejszych kandydatów do stanu duchownego kreśli m.in. ks. Krzysztof Pawlina – rektor Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie.
- Dary Ducha Świętego – Jak je rozumieć? – str. 16; Siedem darów Ducha Świętego, które otrzymujemy wraz z sakramentem bierzmowania to wielki dar, którego większość z nas nie potrafi wykorzystać. Jak poznać moc tych darów? – wyjaśniamy w najnowszej „Niedzieli”.
- Święty nie rodzi się po śmierci – str. 46; Jan Paweł II powiedział do niego: „Nie byłoby na Stolicy Piotrowej tego papieża Polaka, (…) gdyby nie było Twojej wiary, nie cofającej się przed więzieniem i cierpieniem, Twojej heroicznej nadziei, Twego zawierzenia bez reszty Matce Kościoła”. W „Niedzieli” piszemy o roli kard. prymasa Stefana Wyszyńskiego w historii Polski.
3. Ojcowie Misjonarze Kombonianie proszą o zakupienie i przeczytanie 2 i 3 numeru czasopisma na marzec – kwiecień 2020 roku. Polecam artykuł pt: „Helena Kmieć – misjonarka o kolorowym sercu – tekst Ojca Pawła Opioła Kombonianina. Kupując i czytając katolicki dwumiesiącznik misyjny wspieramy dzieła misyjne prowadzone przez misjonarzy Ojców Kombonianów. Do czasopisma dla dorosłych jest również dołączone specjalne czasopismo dla dzieci pt: „Mini Kombonianie”.