- Przeczytać intencje Mszy św. na najbliższy tydzień.
- Dziękuję bardzo za posprzątanie wczoraj kościoła przez Panią Dorotę Ryś z córką i mężem z Henrykowa-Urocze. Usilnie proszę, żeby w najbliższą sobotę zgłosiła się do sprzątania naszego kościoła następna rodzina.
- W środę 13 maja we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej o godz. 18:00 odprawimy najpierw nabożeństwo różańcowe fatimskie (mamy różaniec z Fatimy) potem nabożeństwo majowe i Msza św. wieczorna. Nie będzie procesji ze świecami i figurą Matki Bożej Fatimskiej ze względu na przepisy sanitarne w związku z epidemią koronawirusa.
- W sobotę Uroczystość św. Andrzeja Boboli, Kapłana i Męczennika, Patrona Polski i Metropolii. Msza św. o godz. 18:00.
POLECAM NASTĘPUJĄCE KATOLICKIE CZASOPISMA:
- Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” Nr 19 z dnia 10 maja 2020 r, polecam:
- Tron i ołtarz – czy to tylko władza świecka i duchowna?
- O zagrożeniu niedoborami żywności z powodu suszy, wpływie koronawirusa na produkcję rolną oraz o braku wody mówi minister rolnictwa i rozwoju wsi;
- Reportaż z sanktuarium św. Stanisława ze Szczepanowa.
- Zapraszamy do lektury 19 numeru „Niedzieli” na 10 maja 2020 r. Polecamy:
- „POLSKA WYSYCHA” – str. 10 -12; Brak opadów doskwiera nam od roku. Już jest bardzo sucho, a jeśli nic się nie zmieni, czeka nas najgorsza susza w historii Polski. Co można zrobić, aby zminimalizować skutki suszy? Więcej w najnowszym numerze „Niedzieli”.
- „NIEZNANE NOTATKI SIOSTRY ŁUCJI” – str. 16; W świetle objawień z Fatimy to, co nas dotyka, okazuje się konsekwencją grzechu. Czy jest to kara? „Bóg nie karze świata. To człowiek sam sprowadza na siebie kary przez swój brak umiarkowania” – napisała siostra Łucja. Więcej w wyjątkowym tekście Wincentego Łaszewskiego.
- „BOHATEROWIE WOJNY Z KORONAWIRUSEM” – str. 22; „Jestem jedynie gościem, który świadczy swoją obecnością, że Bóg tam jest” – mówi „Niedzieli” ks. Giovanni Musazzi, kapelan szpitala w Mediolanie.
- Zapraszamy do lektury najnowszego numeru czasopisma „Miłujcie się!” W tym numerze polecam:
- Znak i świadek zmartwychwstania – Całun Turyński jest wszechstronnie zbadanym przez naukowców przedmiotem w historii ludzkości oraz wstrząsającym znakiem i świadkiem męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa.
- Duchowy przywódca narodu – „Takiego prymasa Bóg daje raz na tysiąc lat”- powiedział o kard. Stefanie Wyszyńskim św. Jan Paweł II, wyrażając tym zdaniem powszechne przekonanie wiernych o jego świętości.