30 Niedziela Zwykła – 25.10.2020r.

1. Przeczytać intencje Mszy św. na najbliższy tydzień.

2. Wczoraj nikt się nie zgłosił do posprzątania kościoła. W najbliższą sobotę na godz. 10:00 zapraszam kolejną rodzinę z Prac Dużych z ulicy Piaseczyńskiej, albo z nowego osiedla przy ulicy Pogodnej, albo z Alei Lisów albo z Alei Brzóz (w kierunku Piaseczna). Następnie ul. Mokra, ul.Urocza, ul.Pracka, Al. Krystyny, ul.Do Łosia, ul.Taneczna, ul.Miła, ul.Sarenki.

3. Nabożeństwa różańcowe w naszej parafii są odprawiane w następującym porządku: Dzisiaj w Niedzielę o godz. 17:30. W następną Niedzielę przed sumą o godz. 11:30. W poniedziałek, środę, piątek i w sobotę o godz. 17:30. We wtorki i w czwartki o godz. 8:00. W piątek 30 października dzieci otrzymają ostatni element układanki. W sobotę będzie losowanie nagród dla tych co nie opuścili ani jednego nabożeństwa.

4. 1 listopada w Niedzielę obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte o godz. 9:00; 11:30 suma i o godz. 18:00. Przed Mszą św. o godz. 11:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i która adoracja z racji 1 Niedzieli miesiąca.

5. 2 listopada w poniedziałek Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. o godz. 10:00 i 18:00. Po Mszy św. o godz. 10:00 procesja za zmarłych.

6. Od 1 do 30 listopada włącznie można zyskać codziennie odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy (choćby myślnie) za zmarłych. Odpust ten wolno ofiarować jedynie za zmarłych.

Wierni mogą uzyskać (jeden raz dziennie) odpust zupełny, który można ofiarować tylko za dusze w czyśćcu cierpiące; w tym celu należy nawiedzić pobożnie kościół lub kaplicę publiczną (także półpubliczną, ale tylko ci, którzy z niej prawnie korzystają) i odmówić tam Modlitwę Pańską i Wyznanie wiary, zachowując inne zwykłe warunki (spowiedź sakramentalna, Komunia św, modlitwa wg intencji Ojca Świętego oraz wykluczenie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu). Ordynariusz wyraził zgodę, że odpust można zyskać przez miesiąc listopad.

7. Można pobrać kartkę na „WYPOMINKI” – modlitwa za zmarłych. Modlić się będziemy 2 listopada we Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli dzień „Zaduszny” i w Niedzielę przed Mszą świętą o godz. 9:00.

8. Fundacja na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych „Pomóż i Ty” kieruje do Państwa gorące podziękowania za dotychczasowe wsparcie w świątecznych akcjach charytatywnych. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu w poprzednich akcjach mogliśmy pomóc naszym podopiecznym, m.in. Nikoli Nowak, Marcinowi Malinowskiemu, Dariuszowi Stachyra, Danielowi Czerniak. Ponownie licząc na Państwa gorące serce, zwracamy się o pomoc dla 18-letniego Bartka Chrzan, który choruje na dziecięce porażenie mózgowe. Potrzebny jest sprzęt rehabilitacyjny – rowerowózek, który ułatwi podróżowanie. Koszt takiego sprzętu to około 15 000 zł, dlatego od ofiarności i wrażliwości ludzi zależeć będzie ułatwienie Bartkowi rehabilitacji. Przesyłając pakiet karnetów cegiełek, z których dochód przeznaczony zostanie na rowerowózek dla Bartka, apelujemy o wsparcie naszej akcji z Państwa strony. Wysyłając naszą kartkę z życzeniami na Boże Narodzenie skierowanymi do swoich bliskich, dadzą Państwo jednocześnie wspaniały przykład otwartości i wrażliwości na potrzeby społeczne poprzez pomoc na rzecz Bartka. Będziemy wdzięczni za darowiznę za każdą kartkę pocztową, jednakże do Państwa należy decyzja, jaką kwotę przekażą Państwo dla Bartka na konto Fundacji. Fundacja na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych „POMÓŻ i TY” jest organizacją pozarządową. Fundacja działa w sferze pożytku publicznego, zgodnie             z ustawą „O działalności pożytku publicznego i wolontariacie”, nie prowadzi działalności gospodarczej. Łączymy wyrazy szacunku i z góry gorąco dziękujemy za okazaną pomoc i zrozumienie nie tylko w imieniu własnym, ale przede wszystkim w imieniu Bartka i jego Rodziny. Z poważaniem – Prezes Zarządu Fundacji „Pomóż i Ty”- Jacek Sojecki

POLECAM NASTĘPUJĄCE KATOLICKIE CZASOPISMA:

1. Polecam najnowszy 13 numer „Gazetki Parafialnej” na listopad 2020 roku. Jest dużo informacji…

2. Dzisiaj polecam „Gościa Niedzielnego” Nr 43 z dnia 25 października 2020 r.

  • Czy istnienie innych religii jest zgodne z wolą Boga, czy też wyłącznie błędem ludzkim? Na to pytanie odpowiada „Deklaracja o stosunku Kościoła do religii niechrześcijańskich”. Właśnie mija 55 lat od jej podpisania.
  • Jakie mamy powody kryzysu powołań zakonnych? Czy posłuszeństwo może być drogą do wolności? Rozmowa z przełożoną Polskiej Prowincji Zgromadzenia Misyjnego Służebnic Ducha Świętego;
  • O wielkim sukcesie polskiej tenisistki, która jako pierwsza Polka w historii wygrała turniej Wielkiego Szlema.

3. Dla dzieci polecam najnowszy numer „Małego Gościa Niedzielnego”.

  • Na stronie 3 polecam artykuł „Dziadku, o co mam prosić? O cudzie uzdrowienia 4 letniego chłopca Mateusza który mieszka w Brazylii za wstawiennictwem bł. Carlo Akutisa niedawno beatyfikowanego w Asyżu.
  • Plakat
  • Szkoła Leśnych Ludzi o Technikum Leśnym w Białowieży.

4. Zapraszamy do lektury 42 numeru „Niedzieli” na 18 października 2020 r.

  • Wstajemy z kolan; Koniec opluwania Polski w zagranicznych mediach, nazywania nas faszystami i pisania o „polskich obozach śmierci”. „Nareszcie Polska mówi na świecie własnym głosem i nareszcie świat z naszym głosem się liczy” – powiedział premier Mateusz Morawiecki o projekcie „Opowiadamy Polskę światu”.
  • Wychować prawych obywateli; Czy konserwatywny katolik powstrzyma lewicowych edukatorów w szkołach. Czy wyrwie on nasze dzieci z rąk promotorów ideologii LGBT? Kim jest nowy minister edukacji i nauki?

5. Zapraszam do lektury 43 numeru „Niedzieli” na 25 października 2020 r.

  • Opieka duchowa w czasach zarazy; Czy w dobie pandemii nie lekceważymy wpływu ducha na ciało i zdrowie? Przecież to Bóg jest źródłem wszelkiego życia a porada duchowa jest równie ważna, co najnowszy zestaw leków. Jak obecnie wygląda posługa duszpasterska wśród chorych?
  • Nie taki Kościół groźny; Świątynie są miejscami wyjątkowo sprzyjającymi rozprzestrzenianiu się epidemii – to usiłują nam wmówić nieprzychylne Kościołowi środowiska. Czy ryzyko zakażenia jest większe podczas Mszy św. od tego na zakupach w sklepie, aptece lub galerii handlowej? Wyniki badań dają jednoznaczną odpowiedź. Idąc do kościoła, nie mamy się czego bać.
  • Kosztowna ochrona zwierząt; Czy rządzący, forsując „Piątkę dla zwierząt”, wylali dziecko z kąpielą? Nowe przepisy nie dotyczą tylko hodowli zwierząt futerkowych. Wpływają na całą branżę hodowlaną i mogą doprowadzić do drastycznego wzrostu cen mięsa. Kto poniesie ekonomiczne i polityczne koszty „Piątki dla zwierząt”?

6. Zachęcam, żeby nabyć i przeczytać jeden – jedyny egzemplarz czasopisma pt. „TAK RODZINIE”. Czasopismo jest bardzo atrakcyjne!

7. Zapraszam do lektury gazety wydawanej w parafii w Wesołej przez ks. Andrzeja Chibowskiego „PO GODZINACH” – za darmo!!!

8. Gorąco polecam dwie bardzo dobre książeczki: „Powróćmy na Eucharystię, Źródło naszej wiary, Msza Święta, Ks. Leszek Smoliński”- Książka w bardzo jasny sposób przybliża, czym jest Msza Święta i jak w niej godnie uczestniczyć.

Druga „Jestem Różą Żywego Różańca” Paulina Jaricot, Żywy Różaniec, Historia, Świadectwa, Łaski i Modlitwy.

9. W zakrystii można nabyć zdjęcia z bierzmowania.