- Przeczytać intencje Mszy św. na najbliższy tydzień.
- Wczoraj żadna rodzina nie przyszła, żeby posprzątać kościół. Różaniec leży pod ołtarzem i czeka na następną rodzinę z naszej parafii.
- Nabożeństwa czerwcowe odprawiane są przed Mszą świętą o godz. 8:00 we wtorki i czwartki oraz przed Mszą świętą o godz. 18:00 w poniedziałki, środy, piątki i soboty. W Niedziele przed sumą godz. 11:30.
- W piątek 19 czerwca w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa obchodzić będziemy kolejny Światowy Dzień Modlitwy o Uświęcenie Kapłanów. Proszę o modlitwę w tej intencji. Po Mszy świętej o godz. 18:00 będzie procesja eucharystyczna wokół kościoła a po procesji błogosławieństwo wianków z ziół na zakończenie oktawy Bożego Ciała. W tym dniu nie ma postu.
- Decyzją Księdza Kardynała Kazimierza Nycza nowy termin beatyfikacji Czcigodnego Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego zostanie ustalony po ustaniu pandemii. Zachęcamy do modlitwy i kontynuowania duchowego przygotowania w parafiach w każdy 28 dzień miesiąca.
- Zapowiedziany konkurs dla dzieci miał być zakończony 28 czerwca i miały być wręczone nagrody. Z powodu epidemii koronawirusa przenoszę konkurs na październik (o ile sytuacja nie powtórzy się), czyli na – miesiąc modlitwy różańcowej.
- Na prośbę Arcybiskupa Warszawskiego Księdza Kazimierza Kardynała Nycza wywiesiłem w gablocie przed kościołem plakat dotyczący inicjatywy „zranieni w Kościele” oraz telefon wsparcia dla osób, które doświadczyły przemocy seksualnej w środowisku kościelnym.
- Od dnia dzisiejszego Komunię świętą będziemy przyjmowali – ze względu na przepisy epidemiologiczne – w następujący sposób: najpierw ci, którzy chcą przyjąć Komunię Świętą do ust. Na końcu, ci którzy chcą przyjmować Komunię świętą na rękę. Przy czym: po pierwsze – Komunię Świętą na rękę mogą przyjmować tylko osoby które ukończyły 18 lat, czyli są pełnoletni (nie mogą w ten sposób przyjmować Komunii świętej dzieci); po drugie – sposób przyjmowania jest następujący: na lewą rękę kładziemy prawą rękę tworząc jakby „żłóbek”. Gdy kapłan położy nam Komunię Świętą na prawą ręką lewą ręką wkładamy konsekrowaną Hostię natychmiast do ust i spożywamy przy kapłanie.
POLECAM NASTĘPUJĄCE KATOLICKIE CZASOPISMA:
- Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” w Nr 24 a dnia 14 czerwca 2020, polecam:
- O Przeistoczeniu i realnej obecności Ciała i Krwi Chrystusa w chlebie i winie;
- Uznano właśnie cud za wstawiennictwem Karola de Foucauld, w 100. rocznicę jego śmierci;
- O projektantce mody, która została zakonnicą.
- W Najnowszym Małym Gościu polecam:
- Dwuczęściowy dodatek z żartami oraz łamigłówkami. Niezbędnik wakacyjny dla całej rodziny!
- Zostań w Polsce – jak spędzić fantastyczne wakacje, zwiedzając nasz piękny kraj;
- Niebieskie pogotowie ratunkowe, czyli święci na wakacje.
- Zapraszamy do lektury 23 numeru „Niedzieli” na 7 czerwca 2020 r. Polecam następujące artykuły:
- „Odpowiedzialny biznes” str. 10; W najnowszym numerze „Niedzieli” szukamy odpowiedzi na pytanie czym jest odpowiedzialny biznes i jego działania prospołeczne. Czas epidemii ujawnił słabość globalnego ładu opartego na minimalizacji kosztów i maksymalizacji zysków. Okazało się, że koncerny kontrolowane przez państwo zdały egzamin z pomocy w walce z koronawirusem. Tak samo jak Kościół, który jako pierwszy włączył się do walki z pandemią dotykającą nas wszystkich i odczuł boleśnie jej finansowe skutki.
- „Nasz Bóg to Trójca” – str. 21; Wielu chrześcijan ma problem ze zrozumieniem czym jest w praktyce Trójca Święta. Co oznacza, że Ojciec zawsze działa przez Syna w Duchu Świętym? Kto powinien być osobą „pierwszego kontaktu” w naszych relacjach z Bogiem? – wyjaśniamy w „Niedzieli”.
- „Prawdziwe spotkania dokonują się w realu” – Str. 46; Współczesne głoszenie Ewangelii dokonuje się również za pomocą mediów. Pokazał to zwłaszcza czas epidemii. Jakie są korzyści i zagrożenia z tego płynące i czy Kościół wie, jak korzystać z nowych form komunikacji – w tym zwłaszcza z młodym pokoleniem? – m.in. o tym w rozmowie z nowo mianowanym biskupem diecezji siedleckiej Grzegorzem Suchodolskim.
- Zapraszamy do lektury 24 numeru „Niedzieli” na 14 czerwca 2020 r. Polecam następujące artykuły:
- „Nowe zagrożenia – czyli jak się nie dać oszukać w czasie epidemii” – str.10-15; Oszuści wciąż próbują wykorzystać stan epidemii. Ich celem są najczęściej ludzie starsi, którzy przez swoją ufność stanowią grupę najbardziej zagrożoną. Ale nie tylko – nowe zagrożenia dotyczą także młodych ludzi i rodzin. Warto przeczytać!
- „Przygotowania do małżeństwa po nowemu” – str. 20; W kancelariach parafialnych w Polsce pojawiły się nowe formularze kanonicznego tzw. „badania narzeczonych”. Na jakie pytania będą musieli odpowiedzieć przyszli małżonkowie i czym kierowali się autorzy zmian procedury – wyjaśniamy w najnowszej „Niedzieli”.
- „Mamy lek na koronawirusa?” – str. 43; Na całym świecie prowadzone są badania nad nowymi lekami, które pokonają koronawirusa i zabezpieczą nas przed kolejną falą epidemii. Tymczasem okazuje się, że to właśnie polski lek, powstały na bazie osocza ozdrowieńców, może wejść na rynek już za trzy miesiące. W Lublinie intensywne prace badawcze wkraczają w ostatnią fazę.
- Ojcowie Misjonarze Kombonianie proszą o zakupienie i przeczytanie ich czasopisma. Polecam artykuł pt: „Helena Kmieć – misjonarka o kolorowym sercu – tekst Ojca Pawła Opioła Kombonianina. Kupując i czytając katolicki dwumiesiącznik misyjny wspieramy dzieła misyjne prowadzone przez misjonarzy Ojców Kombonianów. Do czasopisma dla dorosłych jest również dołączone specjalne czasopismo dla dzieci pt: „Mini Kombonianie”.
- Bardzo gorąco zachęcam do zakupienia i przeczytania nowego i bardzo dobrego czasopisma dla rodzin „Tak Rodzinie”. Można także „za przysłowiową złotówkę” nabyć i przeczytać zaległe numery „Niedzieli”.