1.Intencje Mszy świętej na najbliższy tydzień:
2.Zapowiedzi przedślubne: Łukasz Glegoła – kawaler z parafii Zesłania Ducha Świętego ze Starej Iwicznej i Marta Czerwińska – panna z parafii tutejszej; zapowiedź druga. Narzeczeni chcą zawrzeć Sakramentalny Związek Małżeński, gdyby ktoś wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami powinien zgłosić się do mnie.
3.Dzisiaj na wszystkich Mszach modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Zbiórka na tacę jest przeznaczona na potrzeby Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego św. Jana Chrzciciela w Warszawie. Niedziela „Dobrego Pasterza” rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i do Życia Konsekrowanego (22 – 28 kwietnia br.). Zachęcam wiernych do modlitwy w tych intencjach.
4.Dziękuję parafianom z Prac Małych, którzy wczoraj posprzątali kościół: Halina i Sławomir Przepiórkowscy; Małgorzata Sierputowska; Krzysztof Kwil. Za tydzień w sobotę, na godz. 10:00 zapraszam następną rodzinę z Prac Małych do sprzątania kościoła. Ponieważ mnie nie będzie, bo jadę na pielgrzymkę proszę o kontakt w piątek w celu omówienia sprzątania kościoła.
5.W związku ze zbliżającym się dorocznym Odpustem w parafii zapraszam wszystkich, którzy chcieliby pomóc w posprzątaniu terenu wokół kościoła w najbliższą sobotę na godzinę 10:00. Potrzebny będzie namiot ogrodowy na odpust. Gdyby ktoś mógł go wypożyczyć to proszę się zgłosić do mnie.
6.Za tydzień w niedzielę 29.04 po sumie spotkanie i katecheza dla dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej. Rodzice są proszeni o nabycie kolejnego numeru „Dominik”. Dla dzieci jest następna piosenka do wklejenia do zeszytu. Następne spotkanie będzie w niedzielę 6 maja też po sumie.
7.Pielgrzymka autokarowa wyruszy z naszej parafii w sobotę 28 kwietnia o godz. 7:00. Jedziemy śladami św. Stanisława Kostki do Rostkowa i Przasnysza a po drodze do Wyszogrodu i Czerwińska nad Wisłą oraz do Płocka. Dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania pielgrzymka jest obowiązkowa. Zapisy w zakrystii. Trzeba podać Pesel. Koszt 50 złototych.
8.W dniach 30 kwietnia oraz 1 i 2 maja, w poniedziałek, wtorek i w środę będzie w naszej parafii Adoracja Najświętszego Sakramentu, czyli Nabożeństwo Czterdziestogodzinne.
9.Porządek Adoracji będzie następujący: (Osobne ogłoszenie). Zaplanujmy ten czas tak, żeby każdy parafianin, przynajmniej przez godzinę Adorował Najświętszy Sakrament.
10.Dnia 3 maja w czwartek będziemy obchodzić Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski, czyli Odpust Parafialny. Msza święta o godz. 9:00 w kościele a o godz. 12:00 przy Ołtarzu Polowym. Nie będzie Mszy św. o godz. 18:00.
11.Jeśli ktoś nie mógł pojechać do Stolicy, może jeszcze dzisiaj do kościoła przynieść pampersy, mleko i środki higieny dla niemowląt. Dzieci, które przygotowują się do I Komunii świętej, miały katechezę o tej części Mszy św., którą nazywamy „Przygotowanie darów”. W związku z tym przyniosły na Mszę św. właśnie te rzeczy, które są wyrazem konkretnej miłości bliźniego, który znajduje się w szczególnej potrzebie. Zawieziemy te rzeczy do Domu Samotnej Matki w Chyliczkach, prowadzonego przez Siostry Miłosierdzia Bożego.
12.W niedzielę 29 kwietnia br., obchodzimy Dzień Męczeństwa Duchowieństwa w czasie II wojny światowej.
POLECAM NASTĘPUJĄCE KATOLICKIE CZASOPISMA I KSIĄŻKI:
I. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” nr 16 polecam:
· Bezpłatny dodatek – adhortacja apostolska papieża Franciszka „Gaudete et exsultate” – o świętości w świecie współczesnym;
· Czy Duch Święty może zmieniać Tradycję w Kościele?; (ss. 27-29)
· Czego nie wiemy o zbrodni katyńskiej? (ss. 40-43)
II. Zachęcam do nabycia i czytania:
ZAPRASZAM DO LEKTURY 15. NUMERU „NIEDZIELI”:
· Epoka Ratzingera – 16 kwietnia br. papież senior Benedykt XVI obchodzi 91. urodziny. Wydana ostatnio biografia pt. „Świadek Prawdy”, autorstwa Elio Guerriero jest próbą podsumowania fenomenu Benedykta XVI i „epoki Ratzingera”, człowieka, który zmienił Kościół i wpłynął na losy świata. Bezkompromisowość Benedykta XVI w ukazywaniu i obronie fundamentalnych prawd wiary i moralności chrześcijańskiej.
· Katolicki gigant medialny – Dyrektor międzynarodowej sieci pod nazwą Radio Maria jest o. Livio Fanzaga SchP. O. Fanzaga podkreśla, że to cud, że w krótkim okresie czasu stacje powstały na 5 kontynentach: 28 w Europie, 22 w Ameryce, 21 w Afryce oraz 6 w Azji i Oceanii. Celem Radia, które ma w sumie 77 stacji radiowych w 71 krajach jest umacnianie wiary ludzi przez modlitwę i ewangelizację.
· W krakowskim domu Matejki – Jego obrazy na długie lata zawładnęły wyobraźnią Polaków. „Batorego pod Pskowem”, „Hołd pruski”, „Bitwę pod Grunwaldem” widzimy tak, jak namalował Jan Matejko – reportaż z domu artysty, obecnie jego muzeum, przy ul. Floriańskiej w Krakowie, gdzie Matejko przyszedł na świat i gdzie zmarł.
ZAPRASZAMY DO LEKTURY 16. NUMERU „NIEDZIELI”:
· „Z biskupem Wojtyłą szła do chorych” – 28 kwietnia 2018 r. w Krakowie – Łagiewnikach odbędzie się beatyfikacja krakowskiej pielęgniarki Hanny Chrzanowskiej. W centrum jej życia duchowego były Ewangelia i Eucharystia. Osobiste spotkanie z Panem Jezusem uświadomiło jej, że posługa pielęgniarki jest powołaniem – rozmowa z ks. Mieczysławem Niepsujem, postulatorem w procesie beatyfikacyjnym.
· „Historia, która łączy” – 75. rocznica powstania w getcie warszawskim – Nie było w Europie drugiego miasta, które tak odważnie, nieustępliwie sprzeciwiłoby się hitleryzmowi, jak Warszawa. Polacy i Żydzi, wywołując powstania w getcie żydowskim (1942) i warszawskie (1944), pokazali, jak walczy się do końca – napisał Szewach Weiss, były ambasador Izraela w Polsce. Czytamy jak Polacy z narażeniem życia ratowali i wyprowadzali Żydów z getta.
· Arena bitwy o życie – To w bolszewickiej Rosji rozpoczęło się ludobójstwo uderzające w najsłabszych. Drugim krajem w Europie, który wprowadził nieograniczone prawo zabijania nienarodzonych dzieci były nazistowskie Niemcy. Dziś ludzie domagają się tego samego „prawa” w imię „postępu”. W tym kontekście jeden z biskupów zapytał: – Czy jeżeli ludożerca je widelcem i nożem, to jest postęp? Ten niby postęp wyraził się ostatnio na rzymskiej ulicy, a dotyczył plakatu, który musiał być zdjęty decyzją miejskich władz, bo pokazywał 11-tygodniowe dziecko.
· Dla przedszkolaków polecam książkę „Proszę, Przepraszam, Dziękuję” – Małe Wielkie Słowa, wydawnictwo Petrus, cena 8 złotych.
· Można obejrzeć „Kronikę parafialną 2017” zdjęcia w wykonaniu Pana Jacka Bieńkowskiego. Gdyby ktoś chciał nabyć trzeba się zapisać. Cena 50 złotych.