1. Słowo Arcybiskupa Warszawskiego na XI Święto Dziękczynienia należy odczytać podczas wszystkich Mszy św. w niedzielę, 3 czerwca.
2. Zapowiedzi przedślubne: Łukasz Piotrowski – kawaler z parafii św. Mikołaja w Grójcu i Katarzyna Janiak – panna z parafii tutejszej zapowiedź pierwsza. Narzeczeni chcą zawrzeć Sakramentalny Związek Małżeński, gdyby ktoś wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami powinien zgłosić się do mnie.
3. Intencje Mszy świętej na najbliższy tydzień:
4. W związku z tym, że dzisiaj – 3 czerwca obchodzimy w całej Metropolii Święto Dziękczynienia, po Mszy św. zbieramy ofiary do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.
5. Dziękuję za posprzątanie kościoła wczoraj w sobotę: Izabella Pomian oraz Olga z Agnieszką Pomian. W sobotę na godz. 10:00 zapraszam do sprzątania kościoła i terenu wokół kościoła następną rodzinę z Prac Małych.
6. Od piątku 1 czerwca rozpoczęliśmy nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Według ustalonego porządku tj. we wtorek i czwartek o godz. 8:00; w poniedziałek, środę, piątek i sobotę o godz. 18:00.
7. W poniedziałek 4 czerwca br. będziemy obchodzić 30. rocznicę konsekracji biskupiej Pasterza Archidiecezji Metropolity Warszawskiego kard. Kazimierza Nycza. Podczas mszy św. o godz. 18:00 zaśpiewamy po komunii św. hymn – Te Deum.
8. W czwartek – tradycyjnie – na zakończenie Oktawy Bożego Ciała, czyli okresu ośmiu dni po Uroczystości Bożego Ciała, po procesji z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła, będę święcił przyniesione przez wiernych wianki uplecione z kwiatów i ziół leczniczych, jako symbolu Bożych darów, jakimi Stwórca hojnie obdarzył ziemię i ludzi. Do dziś powszechna jest wiara w moc leczniczą i ochronną wianuszków uplecionych z kwitnącego rozchodnika, macierzanki, mięty, rumianku, kopytnika, koniczyny, jaśminu i róż. Wianki te chronią przed burzą i pożarami, przed gradobiciem i szkodnikami na polach. Pokruszone ziele z wianków stosujemy do sporządzania leczniczych herbat oraz do okadzania roślin i zwierząt. Wianek powieszony w oknie, nad drzwiami wejściowymi lub zatknięty za obraz przechowujemy przez cały rok, aż do następnej Oktawy, a po roku można go spalić; nie wolno go wyrzucić, gdyż jest poświęcony.
9. Zatem w czwartek na zakończenie Oktawy Uroczystości Bożego Ciała – będziemy prosili Miłosiernego Boga w modlitwach, śpiewach, litaniach i suplikacjach, aby darzył łaską i w swej dobroci otaczał opieką rodziny, Ojczyznę, łąki, lasy, pasieki, pola i plantacje, a także, żeby ziemia była wolna od wszelkich klęsk żywiołowych i wydała obfite plony oraz, żeby pomyślnie w tym roku przebiegły zbiory.
10. W piątek 8 czerwca br. obchodzimy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, z racji tej uroczystości w piątek nie obowiązuje post.
POLECAM NASTĘPUJĄCE KATOLICKIE CZASOPISMA I KSIĄŻKI:
I. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” polecam następujące artykuły:
· Niekochana miłość, czyli o tajemnicy Serca Jezusa (ss. 22-23);
· kolejna odsłona cyklu Ojcowie Niepodległości – tym razem przedstawiamy sylwetkę Wincentego Witosa; (ss. 36-37);
· o ponurym obrazie polskich szpitali, który wylania się z najnowszego raportu Najwyższej Izby Kontroli (ss. 16-21).
II. ZAPRASZAMY DO LEKTURY 22 NUMERU „NIEDZIELI” NA 3 CZERWCA 2018 WYDANIE OGÓLNOPOLSKIE PROPONUJE:
· Nasza ojczyzna w Sercu Boga [Ks. Józef Gaweł SCJ]; W otwartym Sercu Chrystusa zawarta jest cała prawda o Bogu, który pierwszy nas umiłował, oraz prawda o człowieku, który także powinien mieć serce otwarte dla innych. Rok stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę oraz zbliżająca się uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa stały się okazją do przypomnienia roli nabożeństwa do Bożego Serca, które przyczyniało się do jednoczenia wszystkich Polaków spod trzech zaborów i podtrzymywało ducha niepodległości.
· Konstytucja dla nauki. Reforma inna niż wszystkie [Jarosław Gowin – wywiad]; Mamy wybitnie zdolne młode pokolenie. Młodzi Polacy zasługują na to, żeby ich kształcić na naprawdę światowym poziomie – podkreśla wicepremier Jarosław Gowin, minister nauki i szkolnictwa wyższego. W najnowszym numerze „Niedzieli” przeczytamy rozmowę na temat ustawy „Konstytucja dla nauki”, która budzi spore emocje nie tylko w środowiskach akademickich.
· Szpital marzeń [Iwona Flisikowska]; Najpierw rodzą się marzenia, z potrzeby i otwartości serca na cierpienie i pomoc drugiemu człowiekowi – mówi ceniony lekarz pediatra, dyrektor medyczny powstającego z trudem, ale z wielką pasją i entuzjazmem szpitala w Beit Sahour, blisko Betlejem.
III. ZAPRASZAMY DO LEKTURY:
· Czasopisma „Różaniec” numer 6; „Stygmat chrześcijaństwa”, Ojciec Święty Franciszek udał się do San Govanni Rotondo…
Za darmo można zaopatrzyć się w czasopismo „Niecodziennik”.