- Intencje Mszy świętej na najbliższy tydzień:
2. Wczoraj, nie zgłosiła się żadna rodzina do sprzątania kościoła i udekorowania kwiatami na niedzielę. Zapraszam kolejną rodzinę do sprzątania kościoła z Prac Małych.
3. W środę, 1 sierpnia 2018 roku, przypada 74. Rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Jak co roku otaczamy w tym dniu pamięcią modlitewną poległych Powstańców w modlitwie powszechnej podczas Mszy świętej o godz. 18:00. Przynieśmy znicze to zapalimy lampki po Mszy św. przed ołtarzem polowym.
4. W tym roku, w Święto Przemienia Pańskiego, tj. 6 sierpnia 2018 r., wyruszy na pątniczy szlak 307. Warszawska Pielgrzymka Piesza z Warszawy na Jasną Górę. Tegoroczna pielgrzymka jest dziękczynieniem w setną rocznicę odzyskanie niepodległości i prośbą o błogosławieństwo Boże dla naszej Ojczyzny. Hasło pielgrzymki: Z MARYJĄ WOLNI. Pielgrzymujemy na Jasną Górę, o której Święty Jan Paweł II mówił: Tutaj zawsze byliśmy wolni. Wyruszamy w dniu 6 sierpnia 2018 r. po Mszy Św. o godz. 6.00. Zapisy w dniach 2-5 sierpnia, w godz. 9.00 – 16.00, w kościele OO Paulinów p.w. Ducha Świętego, ul. Długa 3, Warszawa. Proszę o przyjęcie zaproszenia na szlak 307 WPP. Z wyrazami pamięci i modlitwy – Kierownik 307 WPP Ojciec Marek Tomczyk.
5.Warszawska Akademicka Pielgrzymka Metropolitalna wyruszy w tym roku po raz XXXVIII. Jak co roku, 5 sierpnia wczesnym rankiem, wyjdziemy z kościoła akademickiego św. Anny przy Krakowskim Przedmieściu. Pielgrzymować będziemy pod hasłem: Niech zstąpi Duch Twój… Idąc za wskazaniami św. Jana Pawła II, chcemy odkrywać na nowo wiarę chrześcijańską, jako fundament naszego życia oraz podstawę naszej europejskiej tożsamości. Pragniemy nauczyć się pochylać nad każdym bliźnim, na wzór świętego Brata Alberta Chmielowskiego. W roku św. Stanisława Kostki, którego 450 rocznicę urodzin dla nieba przeżywamy, jeszcze usilniej chcemy otoczyć modlitwą ludzi młodych: dzieci i młodzież, którym, pochodzący z Rostkowa na Mazowszu Święty patronuje. Pragniemy modlić się do Boga za przyczyną Maryi o pomnożenie w nas zaufania do Chrystusa i Kościoła. Rozmowy z ludźmi, towarzyszenie rodzinom, wreszcie kształcenie i formacja młodych osób, uświadamiają nam, duszpasterzom, jak potrzebna jest autentyczna postawa człowieka wierzącego, by mógł on przemieniać ten świat i wnosić w niego nową jakość. Drodzy Bracia, chciałbym zaprosić Was, Waszych współpracowników oraz wspólnoty, w których posługujecie, do włączenia się w nasze wspólne dzieło. Proszę Was o modlitwę w intencji naszej drogi do tronu Jasnogórskiej Pani, a także o włączenie się w dzieło promocji Pielgrzymki Akademickiej, przede wszystkim w grupach ludzi młodych oraz, jeśli Bóg pozwoli, o osobiste spotkanie na szlaku pątniczym do Częstochowy. Rektor Kościoła Akademickiego św. Anny w Warszawie – ks. Krzysztof Siwek
6. Od 1 do 6 sierpnia planuję wyjechać na urlop.
POLECAM NASTĘPUJĄCE KATOLICKIE CZASOPISMA:
- Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” w numerze 29 specjalny dodatek – obrazek z modlitwą kierowcy do św. Krzysztofa:
- Wakacyjna ewangelizacja, czyli jak dotrzeć do osób, które same być może nie przyszłyby do kościoła; (ss. 18-21);
- O istotnym wkładzie kardynała Karola Wojtyły w powstawanie papieskiej encykliki „Humanae vitae” w rocznicę jej ogłoszenia (ss. 26-28).
- ZAPRASZAMY DO LEKTURY 28. NUMERU „NIEDZIELI” NA 15 LIPCA 2018 R. WYDANIE OGÓLNOPOLSKIE PROPONUJE:
- Mam klucze do „watykańskiego raju”; Główny klucznik Muzeów Watykańskich Gianni Crea w wywiadzie mówi o codziennej procedurze – otwierania i zamykania papieskich muzeów i zdradza, gdzie przechowywane jest 2797 kluczy do pomieszczeń muzealnych.
- Komisja ds. zatrzymywania „Zatrzymaj Aborcję”; Jak mówią obrońcy życia, ustawa ratująca życie niewinnych dzieci, trafiła obecnie z sejmowej lodówki do zamrażarki – komentarz najnowszych decyzji posłów w sprawie projektu ustawy „Zatrzymaj aborcję”.
- Z krzyżem przez Amerykę; Roman Zięba i Wojciech Jakowiec wyruszyli na Pielgrzymkę Bożego Miłosierdzia. Pierwsza trasa wiedzie z San Francisco do Nowego Jorku, druga – z kanadyjskiego Edmonton do sanktuarium Matki Bożej w Guadalupe.
- ZAPRASZAMY DO LEKTURY 29. NUMERU „NIEDZIELI” NA 22 LIPCA 2018 R.
- Oaza życia monastycznego; „Niedziela” przedstawia siostry trapistki z włoskiego Vitorchiano, które mają bardzo dużo powołań. Większość z nich ma ukończone studia – m.in. medycynę, architekturę, fizykę. Ich odpowiedzią na problemy świata jest ciągłe osobiste nawrócenie i modlitwa.
- Centrum nędzy w środku Europy; Lunik IX, czyli największe romskie getto w Europie, wygląda jak strefa działań wojennych. Bezrobocie wynosi tutaj niemal 100 proc., a brak pracy i perspektyw, to najlepsza recepta na wzrost przestępczości – reportaż z Lunika w Koszycach (niestety na Słowacji);
- U Babci Pana Jezusa; Siostry dominikanki ze Świętej Anny k. Przyrowa opiekują się sanktuarium, którego sercem jest słynąca łaskami, figura św. Anny z Maryją i Jezusem. „Niedziela” przybliża miejsce szczególnej modlitwy dziadków za wnuki i wnuków za dziadków.